Özel Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Hizmetlerimiz

İmplant

Aynı Gün ve Geleneksel Diş İmplantları

Ağzınız tam bir diş seti olmadıkça sağlıklı olarak kabul edilmez. Birden fazla dişiniz eksik olduğunda, kalan dişlerinizin bir kısmı veya çoğu artık onları doğru konumlarında tutacak hiçbir şeye sahip olmayacaktır.

Kalan dişleriniz doğru konumlarından çıkmaya başladığında, diş çürüğünün en yaygın nedenlerinden biri olan çarpık diş problemleriyle uğraşmanız gerekir.

Diş İmplantları Hakkında

Birçok diş hastası, birden fazla diş eksikliğinde implant yaptırmayı tercih etmektedir. Bunun nedeni, diş implantının doğal dişe en yakın şey olmasıdır. Birisi bir dişini kaybettiğinde, o dişin kökleri artık çene kemiğine sabitlenmez. Bu, artık bu bölgedeki çene kemiğinin artık uyarılmadığı ve sonunda çeşitli derecelerde çene kemiği kaybına yol açacağı anlamına gelir..

İmplantlar cerrahi olarak çene kemiğine yerleştirilir ve o bölgedeki çene kemiğini tekrar uyaracaktır.

Bu, eksik dişlerle birlikte gelen herhangi bir çene kemiği kaybını önler. Yeni diş implantının, tıpkı kişinin doğal dişleri gibi uygun şekilde bakımını yapmasını gerektirecektir.

İmplant Sonrası Bakım

  • Ameliyattan sonraki ilk birkaç gün koşu, spor, ağır kaldırma gibi yorucu egzersizler yapmayın.
  • Diliniz veya parmaklarınızla bölgeyi rahatsız etmemeye çalışın.
  • İyileşme sürecini yavaşlatacağı için iki hafta boyunca alkol ve sigaradan uzak durun.
  • İlk birkaç gün ameliyat bölgesini fırçalamaktan kaçının. Bunun yerine bir pamuklu çubuk kullanın ve önerilen gargara ile nazikçe temizleyin.
  • Başarılı ağız cerrahisi, ağzın mümkün olduğu kadar temiz tutulmasına bağlıdır. Günde üç veya dört kez önerilen gargara ile durulayın. Bu yaranın iyileşmesine yardımcı olacaktır.
  • Ameliyat bölgesini kaplayan bir takma dişiniz varsa, ilk iyileşme döneminde ameliyat bölgesini korumak için lütfen ilk hafta mümkün olduğunca az takınız.
  • Size bir antibiyotik kürü verildiyse, lütfen belirtilen şekilde alın ve kürü bitirin. İlaca tepki veriyor gibi hissediyorsanız, lütfen bize ulaşın.
  • Sinüs lifting işlemi yaptırdıysanız veya üst arka dişlerinize implant taktırdıysanız, ameliyattan sonra yaklaşık iki hafta burnunuzu sümkürmekten kaçının. Lütfen ameliyattan sonra iki hafta boyunca atlamaktan, yüzmekten kaçının ve lütfen burnunuzdan değil ağzınızdan hapşırmaya çalışın.
  • Her ameliyatta olduğu gibi enfeksiyon olasılığı vardır. Artan ağrı ve şişlik yaşıyorsanız lütfen bizimle iletişime geçin.