Özel Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Hizmetlerimiz

Ağız Hijyeni ve Diş Beyazlatma

Diş Temizliğinin Faydaları Nelerdir?

Diş temizliği, dişi ölçeklendirerek ve planlayarak diş plağının çıkarılmasını içeren temel bir diş hijyenidir. Diş hekiminiz yeterli ağız hijyeni için yılda iki kez (altı ayda bir) dişlerinizi temizlemenizi önerir. Ciddi diş problemleri olanlar için kliniğimize daha sık ziyaretler önerilebilir.

İşte diş temizliğinin 5 faydası:

 1. Gülümsemeni aydınlatır
  Dişleriniz bazı yiyecek ve içeceklerden lekelenebilir. Diş temizliği, mükemmel parlattırılmış dişlerle sonuçlanan yerleşik lekeleri giderir. Gülümsemenizi güzelleştirmek için dişlerinizi diş hekiminiz tarafından temizlettirmekten başka daha iyi bir yolu yoktur.
 2. Kötü ağız kokusu azalır
  Ağız kokusunu azaltmanın en iyi yolu dişleri temiz tutmaktır. Diş temizleme tedavisi alarak günlük fırçalama ve diş ipi kullanmanın ötesine geçmek size daha sağlıklı bir ağız ve daha taze bir nefes verir.
 3. Diş Çürükleri Önlenir
  Dişlerinizde oluşan plaklar diş çürümesine neden olur. Diş minesini yiyerek çürüklere yol açarlar. Günlük fırçalama ve diş ipi kullanımı ile birlikte diş temizliği çürükleri önler.
 4. Diş kaybı önlenir
  Dişlerinizde plak biriktiğinde dişleriniz ve diş eti hattınız gevşer. Bu, diş kaybının ana nedeni olan diş eti hastalığına yol açar. Evde yapılan iyi ağız temizleme alışkanlığı ve diş temizliği ile diş kayıplarının önüne geçilir.
 5. Genel sağlığınız artar
  Genel sağlığınız ile ağız sağlığınız arasında karşılıklı bir ilişki vardır. Dişlerinizi temiz tutmak, diyabet ve kalp hastalığı gibi bazı hastalıklara yakalanma riskinizi azaltır. Bazı tıbbi durumlar sözlü muayene sırasında diş hekimleri tarafından da tespit edilebilir.

Airflow Tedavisi

Airflow, dişleri yalnızca genel temizlik ve parlatmadan daha kapsamlı bir şekilde cilalamak ve temizlemek için jet su, hava ve sodyum bikarbonat karışımı kullanan bir diş hijyeni yöntemidir.

Daha parlak, daha beyaz ve sağlıklı dişler istiyorsanız çözüm Airflow!

En iyi sonucu elde etmek için Airflow’tan önce genel bir hijyen tedavisi gereklidir, bu nedenle tam seans bir saatten biraz fazla sürecektir!

Kahve, çay, kırmızı şarap, nikotin gibi yiyecek ve içecek lekelerinden arınmış, muhteşem, temiz bir gülümsemeye sahip olmak isteyenlere yardımcı olmak temel amaçtır.

Airflow (hijyen tedavisiyle birlikte), küçük bir ağızlık aracılığıyla yüksek basınçlı su, bikarbonat ve hava ile çalışır ve dişlerin yanı sıra diş eti dokusundaki lekeleri veya sıkışmış yiyecekleri giderir. Sonuç olarak plak ve renk değişikliği tamamen ortadan kalkar, dişler daha beyaz olur, diş etleri kalın ve sağlıklı kalır ve ağız kokusu ile mücadele edilir

Airflow tedavisi ağrısız, kimyasal olmayan, toksik madde içermeyen ve tamamen invaziv olmayan bir tedavidir.

Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma, dişlerinizi daha parlak hale getirmek için beyazlatmayı içeren kozmetik bir tedavidir. Gülümsemenizi sağlıklı ve parlak tutmanın en iyi yolu dişlerinize ve diş etlerinize bakmaktır, ancak biraz yardıma ihtiyaç duymanız alışılmadık bir şey değildir.

Diş beyazlatmayı farklı nedenlerle düşünebilirsiniz. Dişleriniz yaşla birlikte beyazlığını kaybedebilir, ancak sigara içmek veya çokça çay, kahve veya kırmızı şarap içmekten de lekelenebilir. Neyse ki, profesyonel beyazlatma tedavilerimiz dişlerinize zarar vermeden lekeleri hızlı ve güvenli bir şekilde yok eder. Daha parlak, daha beyaz bir gülümseme sayesinde binlerce hastanın özgüveninin arttığını gördük.

Beyazlatma tedavisi sonrası dişlerinize nasıl bakmalısınız?

Tedaviden sonra dişlerinize iyi bakarsanız diş beyazlatmanın süresi daha uzun  sürebilir. Tedavinin etkilerini en üst düzeye çıkarmak için şunları öneririz:

 • Dişlerinizde oluşan günlük lekeleri çıkarmak için dişlerinizi günde iki kez iki dakika florürlü diş macunu ile fırçalamak
 • Her gün diş ipi kullanmak
 • Diş taşlarının temizlenmesi ve parlatılması için düzenli olarak dental hijyenistin ziyaret edilmesi
 • Sigarayı bırakmak veya en azından azaltmak
 • Kahve ve kırmızı şarap gibi dişlerinizi lekeyebilecek yiyecek ve içecekleri azaltmak

Yeni, daha parlak gülümsemenizi korumak için tamamlama kitleri de mevcuttur. Diş hekiminiz, tedaviyi yaptıktan sonra gülümsemenize nasıl dikkat edeceğinizi açıklayacaktır.